Powrót i zenpo kaiten ukemi

Tytuł tego wpisu to gra słowna, w której chciałem zawrzeć dwa tematy. Kwestie, które opisałem w Zmiany w życiu i na blogu zaczynam ostatecznie wdrażać w życie dopiero dziś. Od tamtego czasu minęło bardzo dużo czasu (blisko dwa lata), ale obiecuję, że od dziś zaczynam pisać więcej :)

Gra słowna polega na tym, że “zenpo kaiten ukemi” w japońskich sztukach walki nazywamy przewrót w przód, a moim pierwszym pomysłem na tytuł tego wpisu to był “Powrót i przewrót”. Także kwestię tytułowego “powrotu” wyjaśniłem, pora na “przewrót”.

Przewrót

W związku z tym co opisałem we wpisie Zmiany w życiu i na blogu, chcę dużo rzeczy zmienić na moim blogu. Zacząłem od zmiany tytułu, kategorii, celu, strony “o mnie” oraz tego wpisu, który wyjaśni cały przewrót :)

Tytuł bloga

Poprzedni tytuł brzmiał “Blog bardziej i mniej techniczny”. Chciałem nim powiedzieć, że będę się tu dzielił swoimi przemyśleniami informatycznymi, ale nie tylko. Po tym jak postanowiłem założyć swoją firmę i jej też uruchomić bloga, zabarwienie techniczne mojego osobistego bloga straciło sens.

Obecnie tytuł brzmi “Blog o sztuce walki i utrzymania zdrowia”, w którym chcę przedstawić kilka spraw. Po pierwsze to co najbardziej oczywiste – zarys tematyki bloga. Po drugie przedstawić swoje zdanie na temat sztuk walki, celowo pisząc “sztuka walki” w liczbie pojedynczej. W ten sposób próbuję ująć temat trochę bardziej filozoficznie i artystycznie, rozpatrując sztukę jako jedno. Po trzecie, wspominam w nim o sztuce utrzymania zdrowia, bo bardzo często zapominamy i nie doceniamy tego co w naszym życiu najważniejsze – zdrowie.

Kategorie wpisów

Choć wciąż żywe (bo nie usunięte), wszystkie kategorie informatyczne spadają na drugi plan. Prawdopodobnie jak pojawi się na tyle wpisów związanych z tematyką sztuk walki, żeby zapełnić nimi pierwsze strony bloga, wpisy informatyczne zostaną usunięte całkiem. Jest to oczywiście związane ze zmianą celu bloga, co opisuję poniżej.

Cel bloga

Od kilku lat przeglądając Internet w poszukiwaniu materiałów dotyczących sztuk walki niestety zauważam, że w języku polskim jest deficyt treści wartościowych, merytorycznych i prowadzonych w sposób elokwentny o tej tematyce. Chcę żeby właśnie te wartości cały czas przyświecały mojemu blogowi, przy czym zrobię co się da, żeby zachować luz, co jest dla mnie zdecydowanie bardziej naturalne.

Przy okazji, mam też plan, żeby zacząć prowadzić kanał na Youtube, który mógłby poruszać tematykę sztuk walki (w szczególności Jujutsu), samoobrony, a może też języka oraz historii Japonii. Wtedy taki vlog mógłby być świetnym uzupełnieniem treści, które chcę zamieszczać na tym blogu. Chętnie się dowiem co o tym sądzicie, więc jak coś to proszę o komentarz :)

Dodaj komentarz