O mnie i o blogu

Nazywam się Tomasz Strojny.

Od kilkunastu lat w moim życiu pojawiają się zasadniczo dwie dziedziny, które można uogólnić w słowach: “sport” oraz “informatyka”. Zarówno słowo “sport” jak i “informatyka” są tak ogólne, że właściwie nie wiele mówią, w związku z czym, żeby trochę to doprecyzować po prostu opiszę swoją historię.

Sport / zdrowie

Już samo słowo “sport” mi się źle kojarzy – jest ono ściśle związane z rywalizacją, wygrywaniem zawodów i walką o bycie lepszym od innych. Tymczasem ja w swoich “sportowych” zainteresowaniach nigdy nie robiłem tego dla wygrywania. Bardziej chodziło o ruch, przypływ adrenaliny, rozwój swojego ciała i świadomości ciała. Tak czy siak, będę się trzymał słowa “sport” bo nie mam lepszego zamiennika.

Swoją przygodę ze sportem zacząłem jako nastolatek dość ekstremalnie od rolek i deskorolki. Dalej nie było mniej ekstremalnie, bo kontynuowałem z nartami, deską snowboardową i ostatecznie parkour oraz akrobatyką. Przy tych dwóch ostatnich zatrzymałem się na kilka lat, a ślady mojej działalności nadal można oglądać na Youtube (dla przykładu film z 2007 roku: https://www.youtube.com/watch?v=3eBgHvLcl_w).

Zahaczając o kilka drobniejszych, raczej nie mniej ekstremalnych, zajęć ruchowych, po uzyskaniu w rodzinie tytułu “człowieka kontuzji”, ostatecznie całą swoją pasję przelałem na Jujutsu.

Tematyka sztuk walki przewijała się w moim życiu kilkukrotnie, jednak zawsze rozbijała się o dostęp do tego typu zajęć w mojej rodzinnej miejscowości – Staszowie. Zazwyczaj kończyło się przeszukiwaniem Internetu i dokształcaniem się na tej płaszczyźnie we własnym zakresie. Wyjazd na studia do Krakowa otworzył mi drogę do rozpoczęcia nauki sztuk walki z prawdziwego zdarzenia. Teoretyczna znajomość różnych stylów pozwoliła mi świadomie wybrać styl i szkołę, w związku z czym, ostatecznie wybór padł na Jujutsu w Krakowskiej Akademii Ju-jitsu pod okiem mistrza Michała Śliwki.

Byłem zaangażowany w swój rozwój w tej sztuce już od pierwszych treningów. Przez kilka lat chodziłem na 2,3, czasem 4 treningi w tygodniu, ćwicząc w domu pomiędzy treningami, czytając publikacje i oglądając filmy na temat wschodnich sztuk walki niezliczoną liczbę godzin. W czerwcu 2017 otrzymałem awans na pierwszy stopień mistrzowski w Jujutsu i wróciłem w rodzinne strony, gdzie w październiku wraz z żoną uruchomiliśmy sekcję Jujutsu http://jujutsustaszow.pl.

Moje zamiłowanie do Jujutsu, wschodnich sztuk walki, zdrowia i sportu (w kontekście tej definicji, którą napisałem powyżej) pozostało i wciąż oddaję temu wiele godzin swojego życia, czego dowodem może być ten blog.

Informatyka

Poza Jujutsu, zawodowo, od wielu lat zajmuję się również informatyką, jednakże nie będzie ona już tematem poruszanym w ramach tego bloga co opisuję tutaj. W związku z czym, jeżeli idzie o moje przemyślenia informatyczne, to będą one publikowane na Oficjalnym blogu mojej firmy: InIT.biz sp. z o.o.

Prowadzę również serwis z informatycznymi kursami on-line dla osób, które planują przebranżowienie do informatyki, na którym można przeczytać krótki wpis o mojej karierze informatycznej: https://www.boostr.init.biz/o-mnie

Blog

Gdy zakładałem tego bloga w 2013 roku nie mogłem wiedzieć jak będzie wyglądało moje życie i kariera teraz, jednak z dużą częścią strony “O mnie i o blogu” w ówczesnej wersji się zgadzam:

Sama idea tego bloga jest prosta. Jako, że zaczynam coraz więcej widzieć i umieć, chciałbym się swoją wiedzą i doświadczeniem dzielić.

Dwie główne korzyści które wypływają z istnienia tego bloga:

  1. Jeżeli wejdzie tu ktoś kto będzie mniej wiedział, to jest spora szansa, że dowie się czegoś nowego. Tym samym szybciej podnosząc swój poziom.
  2. Jeżeli wejdzie tu osoba która będzie wiedziała więcej, będzie miała szansę zostawić komentarz i pozwolić mi dowiedzieć się czegoś nowego lub poprawić błędy. Tym samym szybciej podnosząc mój poziom.

Jest też wiele innych mniejszych jak robienie wpisów w postaci notatek tak, żebym sam mógł do nich wrócić czy zaprezentowanie mojej osoby ludziom, którzy chcieli by ze mną współpracować w przyszłości.

Nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez ludzi korzystających z informacji zawartych na moim blogu. Żaden wpis nie jest profanacją, antyreklamą, nakłanianiem do przestępstw i czymkolwiek co jest nie zgodne z prawem lub złamanymi regulaminami przez ludzi korzystających z wiedzy tu zawartej.

Podtrzymuję to szczególnie w charakterze bloga jaki buduję. Jeżeli ktoś się nie zgadza z tym co piszę albo mówię, lub po prostu uważa, że gdzieś się mylę, bardzo proszę o komentarz lub kontakt na adres e-mail.

Zawsze staram się utrzymać otwarty umysł i bardzo sobie cenię konstruktywną krytykę, bo dzięki niej może nastąpić ogromny postęp w moim życiu.

Najlepiej kontaktować się ze mną przez pocztę elektroniczną na adres: tomasz@tstrojny.pl